Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /DISK3/www/3876/vlakemjednoduse.cz/dev/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/helpers/robots-helper.php on line 27

Popis vozu Ds 953

  • Uspořádání: vůz nemá žádné místo k sezení. Je tu jen jeden velký služební oddíl pro uložení 50 kol, kočárků, lodí
  • Služební oddíl otevírá a věci předává průvodčí
  • Vůz NENÍ vhodný pro vozičkáře
  • Místo pro kočárek: ANO 
  • Nízkopodlažní: NE
  • Přebalovák: NE
  • Dveře: na koncích vozu jedokřídlé zalamovací, šířky 63 cm
  • Uprostřed vozu dvoukřídlé zasouvací dveře do služebního oddílu určeného pro kola a kočárk
  • WC: klasické, s otvorem na koleje

Hodnocení vozu Ds 953

Dveře šířky 63 cm
Ve voze je místo na kočárek
Ve voze je místo pro kolo

Pokud jezdíte na kole, třeba i s vozíkem pro dítě, určitě jste už slyšeli o „cyklo-vlacích“. V takových soupravách bývají většinou řazeny vozy BDs 449, BDs 450, BDsee 454, které mají část pro kola a část na sezení. Na dalších vlacích jezdí vozy Ds 952 a Ds 953, kde není žádné místo k sezení, a je tu jen jeden velký služební oddíl pro kola, lodě, kočárky.

Vůz Ds953 tvoří uzavřený (uzamykatelný) prostor pro kola a kočárky. Přístup do tohoto velkého prostoru je přes široké boční zasouvací dveře.

V cyklo-vlacích je ve služebním voze přítomen železničář, který ve stanicích otevírá tyto dvoukřídlá zasouvací dveře, pomáhá s nakládkou a vykládkou, a za jízdy hlídá kola a kočárky.

Pokud je takový vůz řazen v „normálních“ vlacích, musíte se domluvit s průvodčí, aby Vám tento služební oddíl otevřela.

V létě se tyto vozy používají i pro přepravu kajaků na splavné řeky. A to, že lze tímto vozem přepravovat kočárek pro dvojčata, je snad jasné.

Protože v tomto voze není místo k sezení, po naložení kola do tohot vozu Ds 953 si jdete sednout do dalších vozů v soupravě. 

 

Popis vozu Ds 953

Vůz Ds 953 je takřka shodný s vozem Ds 952, proto jsou fotky a popis převzaty z vozu Ds 952. 

Vůz Ds 952

Služební vůz Ds 952 má uprostřed velké dvoukřídlé dveře pro nakládání kol.

Vůz Ds 952

Vůz Ds 952, označeno piktogramem kola a balíku v rámečku (úschova během přepravy)

Vůz Ds 952

Vůz Ds 952 čekající v zimě na začátek cyklistické sezóny

Služební oddíl pro kola Ds 953

Služební oddíl je velký prostor s dřevěnou podlahou. Na podlaze rámy pro zasunutí až 50 kol. Další kola ale mohou stát opřená o sebe. Za úschovu kola během přepravy se počítá extra příplatek a to 20 Kč. A tak, když cestujete s kolem a máte celodenní lístek na kolo za 50 kč (rok 2018 / 2019), musíte si při naložení do tohoto vozu připlatit ještě 20 Kč. 
Žádná identifikace kola není. Příjdete a dostanete kolo ? 
Cestovat uvnitř služebního oddílu nesmíte (zažil jsem už ale vyjimku), služební oddíl bývá většinou uzamčen a tak si nikdy nezapomeťe vzít z kola svačinu či mobil.

Uvnitř oddílu pro kola Ds 952

Uvnitř oddílu pro kola je místo až pro 50 kol. Žádné háky na stěně, ale pohodlnější rámy připevněné k podlaze. Vůz Ds 952

Přestože ve voze Ds 952 nejsou místa na sezení, na osobních vlaších, při velkém množství kol jsou cyklisté zde většinou přítomni a pomáhají s vykládkou kol. 
Zajištění odsunovacích dvoukřídlých dveří je jen na zápatku. Dveře nejsou za jízdy blokovány (!). Zápatka je ale vysoko, takže dítě by na ni nemělo dosáhnout. 

Vůz Ds 952: kolem služebního oddílu vede průchozí chodbička.

Vůz Ds 952: kolem služebního oddílu vede průchozí chodbička. Proto jsou zde vnitřní zasouvací dveře do služebního oddílu pro kola, kočárky či kajaky. Aby bylo možné nakládat z obou stran, jsou vnější zasouvací dveře samozřejmě i na druhé straně vozu.

Dveře a nástupní prostor Ds 953

Nakládání kol do vozu Ds 952

Nakládání kol do vozu Ds 952

Nakládání kol do vozu Ds 952

Vykládání kol ze služebního vozu Ds 952, zde ve stanici Dolní Loučky z vlakuBrno – Ždár nad Sázavou.
Pod dveřmi do služebního oddílu jsou schody. Jejich použití pro nástup či výstup je velmi, velmi, nepohodlný.
Buďte proto dole na nástupišti a podávejte / odebírejte kolo. 

Pro naložení kola či kočárky musí být dva, jeden co stojí na nástupišti a druhý ve voze.

Klady a Zápory vozu Ds 953

„Jsem ráda, že se o kolo během cesty nemusím starat. Na delší cestu je to dobrý způsob dopravy a těch 20 kč navíc si ráda připlatím.“

„Mám ráda nad svými věcmi kontrolu. Tady odevzdám kolo a odcházím. A hlavně si nesmím zapomenout vzít z brašny na kole mobil a jízdenku.“

Hledáte jiný vůz?

Váš příspěvek (dotaz či komentář) se nezobrazí hned. Napřed čeká na schválení / zodpovězení. Poté bude uveřejněn. Vaše email adresa je určena jen a pouze pro případnou odpověď na Vás dotaz / komentář. Vaše email adresa nebude nikde zveřejněna ani poskytnuta třetí straně, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána. Pokud bude Váš dotaz / komentář zajímavý, budu jej, po úpravě, publikovat, ale bez uvedení Vašeho jména a email ad