Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /DISK3/www/3876/vlakemjednoduse.cz/dev/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/helpers/robots-helper.php on line 27

Popis vozu BDsee 454

 • Uspořádání: vůz je rozdělen na dvě části: část pro sezení v kupé a služební část pro kola, kočárky, popř. lodě na vodu
 • Služební oddíl otevírá a věci předává průvodčí
 • Vůz NENÍ vhodný pro vozičkáře
 • Místo pro kočárek: ANO 
 • Nízkopodlažní: NE
 • Přebalovák: NE
 • Dveře: na koncích vozu jedokřídlé zalamovací, šířky 63 cm
 • Uprostřed vozu dvoukřídlé zasouvací dveře do služebního oddílu určeného pro kola a kočárky
 • Dveře na chodbičku: 53 cm
 • Dveře do oddílu pro sezení / do kupé: 57 cm
 • Okna: se dají stahovat
 • WC: klasické, s otvorem na koleje

Hodnocení vozu BDsee 454

Dveře šířky 63 cm
Sezení v oddíle pro větší počet cestujících
Ve voze je místo na kočárek
Ve voze je místo pro kolo

Pokud jezdíte na kole, třeba i s vozíkem pro dítě, určitě jste už slyšeli o „cyklo-vlacích“. V takových soupravách bývají většinou řazeny vozy BDs 449, BDs 450 nebo BDsee 454 s velkým místem pro kola, kočárky či vozíky pro dítě za kolo.

Vůz BDs454 je kombinovaný vůz, kdy jedna polovinu tvoří kupé 2.třídy se 4 + 4 místy na sezení. Druhou polovinu vozu tvoří uzavřený (uzamykatelný) prostor pro kola a kočárky. Přístup do tohoto velkého prostoru je přes široké boční zasouvací dveře.

V cyklo-vlacích je ve služebním voze přítomen železničář, který ve stanicích otevírá tyto dvoukřídlá zasouvací dveře, pomáhá s nakládkou a vykládkou, a za jízdy hlídá kola a kočárky.

Pokud je takový vůz řazen v „normálních“ vlacích, jako na zimních snímcích z Ústí nad Orlici, musíte se napřed domluvit s průvodčí, aby Vám tento služební oddíl otevřela.

V létě se tyto vozy používají i pro přepravu kajaků na splavné řeky. A to, že lze tímto vozem přepravovat kočárek pro dvojčata, je snad jasné.

Po naložení kola se do vozu Bds 454 nástupuje přes jednokřídlé zalamovací dveře na kliku. Nástup přes strmé schody.

Sedět můžete buď ve druhé části vozu, nebo i v jiných vozech soupravy. 

Sedí se v kupé na modrých látkových sedačkách. V uspořádání 4 a 4 proti sobě s malým pevným stolečkem u okna. Sedala nejsou polohovatelné, ale prostřední opěrky na ruce se dají sklopit. 

Záchod je klasický na pedál. Ve vozech je i samostatná umyvárka.

Popis vozu BDsee 454

Vůz BDs 450

Vůz BDs 450 na brněnské horním nádraží. Uprostřed vozu jsou dvoukřídlé zasouvací dveře do služebního oddílu pro naložení kajaků, kočárků či kol 

Vůz BDs 450

Vůz BDs 450: nakládka kol je z obou stran, zde vidíme otevřené jak oboje vnější dveře, tk i vnitřní dveře ze služebního oddílu. Zkouška vozu.

Místo k sezení

Kupé ve voze BDs 449

Kupé ve voze BDs 449 pro 4 a 4 lidi. Zasouvací stolek pod oknem, okno se dá otevřít.

Protože vůz BDsee454 je skoro shodný s vozem BDs 449, je následující popis převzat právě z vozu BDs 449.

Dveře a nástupní prostor

Služební oddíl je velký prostor s dřevěnou podlahou. Je tu 25 háků na zavěšení kol. Další kola mohou stát opřená o sebe. Za úschovu kola během přepravy se počítá extra příplatek a to 20 Kč. A tak, když cestujete s kolem a máte celodenní lístek na kolo za 50 kč (rok 2018 / 2019), musíte si při naložení do tohoto vozu připlatit ještě 20 Kč.
Žádná identifikace kola není. Příjdete a dostanete kolo 🙂
Cestovat uvnitř služebního oddílu nesmíte (zažil jsem už ale vyjimku), služební oddíl bývá většinou uzamčen a tak si nikdy nezapomeťe vzít z kola svačinu či mobil.

BDs 449

Uprostřed délky vozu BDs 449 jsou tyto dvoukřídlé zasouvací dveře do služebního oddílu. Pro jejich otevření je nutný průvodčí nebo jiný zřízenec. 

Dveře do služebního oddílu BDs 449

Dveře do služebního oddílu BDs 449. Přestože jsou pod dveřmi schody, je nástup či výstup velmi, velmi, nepohodlný. Buďte dole na nástupišti a podávejte / odebírejte kolo. 

Chodba vozu BDs 449

Vůz BDs 449: kolem služebního oddílu vede průchozí chodbička. Proto jsou zde vnitřní zasouvací dveře do služebního oddílu pro kola, kočárky či kajaky. Aby bylo možné nakládat z obou stran, jsou vnější zasouvací dveře samozřejmě i na druhé straně vozu.

Dveře a nástupní prostor

Dveře vozu BDs 449

Vstupní dveře do vozu BDs 449 jsou zalamovací na kliku. Šířky 63 cm. Dveře do chodbičky šířky 53 cm a zasouvací dveře do kupé šířky 57 cm.

Dveře BDs 449

zalamovací dveře vozu BDs 449. Otevírání ruční na kliku. Nahoru vedou strmé schůdky. 

Klady a Zápory vozu BDsee 454

„Jsem ráda, že se o kolo během cesty nemusím starat. Na delší cestu je to dobrý způsob dopravy a těch 20 kč navíc si ráda připlatím.“

„Mám ráda nad svými věcmi kontrolu. Tady odevzdám kolo a odcházím. A hlavně si nesmím zapomenout vzít z brašny na kole mobil a jízdenku.“

Hledáte jiný vůz?

Váš příspěvek (dotaz či komentář) se nezobrazí hned. Napřed čeká na schválení / zodpovězení. Poté bude uveřejněn. Vaše email adresa je určena jen a pouze pro případnou odpověď na Vás dotaz / komentář. Vaše email adresa nebude nikde zveřejněna ani poskytnuta třetí straně, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána. Pokud bude Váš dotaz / komentář zajímavý, budu jej, po úpravě, publikovat, ale bez uvedení Vašeho jména a email ad