Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /DISK3/www/3876/vlakemjednoduse.cz/dev/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/helpers/robots-helper.php on line 27

Nádraží v Zaječí

leží na trati z Brno do Břaclavi. Ve všení dny zde zastavují osobní vlaky v hodinovém taktu, o víkendu pak po dvou hodinách. Dále zde staví nízkopodlažní rychlíky na lince Brno – Břeclav – Olomouc. Občas ještě spěšný vlak. V Zaječí začíná odbočná trať přes Velké Pavlovic a Čejč do Hodonína. Stanice Záječí je výchozím bodem cyklo-turistů na Pálavu. Do samotné obce Zaječí jsou to dva rovinaté kilometry po pěší – cyklo trase. 

Zaječí

Hodnocení

Hodnocení nádraží na 70 %

Pro pohodlné a bezpečné cestování vlakem s dětmi, s kočárkem, u starších lidi či na vozíku jsou důležité jak samotné vagóny, tak i stav a vybavení nádraží. Má nádraží pohodlné a bezpečné nástupiště a jak se na nástupiště vůbec dostanu? Tady je popis a hodnocení nádraží v Zaječí v březnu 2019 z pohledu cestujících?

Nádraží v Zaječí je na hlavní trati z Vídně do Brna. Vlaky tudy projíždějí velmi často a velmi rychle. Proto jsou tu nástupiště spojená podchodem a výtahem pro kočárky či kola. Nádražní budova v Zaječí je z druhé poloviny 20.století, bezbariérovost je však omezena. Do budovy po dvou třech schodech, u dveří prahy. Úzké dveře. Budovu lze ale s koly či s kočárkem objet a dojet po rovném až k výtahu do podchodu. 

Nástupiště jsou rovná, dlouhá, přehledná. 2.nástupiště je přes kolej. Od nádražní budovy vede na 3. a 4. nástupiště podchod a výtah a to vždy na začátek nástupiště.

Na nádraží jen omezené služby. Čekárna otevřená, čistá, místo k sednutí, odpočinutí. Knihovnička. V zimě je čekárna vytápěná. Automaty na nápoje a drobné občerstvenní. Pokladna je otevřena hodně na střídačku.

Před nádražím je východiště zelené turistické trasy, a začátek značené cyklo trasy. Do vesnice Zaječí samostatný rovný chodník pro pěší a kola. Od silnice oddělen příkopem. Před nádražím volná plocha na parkování kol a aut. Točna pro autobusy.

Podrobně
 • 1. nástupiště je vpravo od nádražní budovy – široké, bezpečné, ale bez zastřešení
 • 2.nástupiště je vlevo od nádražní budovy – rovné, ale úzké – panely, bez zastřešení. Příchod přes nájezd a překročením koleje. 
 • 3. nástupiště je ostrovní nástupiště, podchodem nebo výtahem – rovné, vysoké, malé polo-uzavřené čekárny
 • 4.nástupiště pro vlaky směr Čejč a Hodonín – podchodem, výtahem. Široké, bezpečné.  
 • Bezbarierovost do nádražní budovy NE
 • Bezbarierovost na nástupiště  – ANO
 • Orientace na nádraží – pohodlné, bez problému. Orientační cedulky, info systém na nádražní budově i z jejho čela 
 • Pokladny – ano
 • Záchod – ano
 • Čekárna – ano
 • Čistota – ano
 • Občerstvenní – dva automaty – teplé nápoje jako káva či kakao, druhý automat chlazené nápoje plus bagety… 
 • Veřejná doprava – přimo před nádražím stanoviště regonálních autobusů
 • Parkování kol – volně v okolí nádraž
 • Parkování aut – nekryté před nádražní budovou

Přístup na nádraží – před nádražím

Nádraží v Zaječí

Příjezd k nádraží v Zaječí. Vlevo na obrázku chodník, který vás bezpečně zavede do obce Zaječí. Od silnice je oddělen příkopem. Před nádražím točna na autobusy. Na nástupiště můžete jít i kolem budovy, na obrázku vlevo.

Před nádražní budovou v Zaječí

Před nádražní budovou v Zaječí. Točna na regionální autobusy. Časy odjezdů vlaků a autobusů jsou na ceduly na nádražní budově. Parkování je, jak vidno, před budovou.

Nádražní budova

Zaječí nádraží

Pohled na nádraží v Zaječí od příjezdu vlakem. Nahoře, nad vchodem k pokladně a do čekárny, dvě informační tabule (trochu matoucí). Ta s tím červeným písmem vlevo nám hlásí odjezdy vlaků a autobusů zapojených do Jihomoravského dopravního systému, ta černo-bílá tabule vpravo pak jen odjezdy vlaků a nástupiště. 

Nádraží v zaječí

Výdejny drobného občerstvenní na nádraží v Zaječí. Teplé nápoje a chlazené nápoje plus drobné sladkosti a bagety. Chladící automat přijímá karty.

Nádraží Zaječí, čekárna

Nádraží Zaječí: pokladna, automaty na drobné občerstvení, za zády čekárna

Nádraží Zaječí, čekárna

Nádraží Zaječí, čekárna s knihovničkou. Čisto, útulno.

1.nástupiště – hned u budovy

1.nástupiště u nádažní budovy Zaječí

1.nástupiště je vpravo od nádažní budovy. Na obrázku vidíme i 3. a 4.nástupiště kam vede podchod a výtah.

Nádraží Zaječí

1.nástupiště je vpravo od nádražní budovy. Na jeho začátku je také vstup do podchodu, výtah je z druhé strany

2.nástupiště

2.nástupiště na nádraží v Zaječí

U 2.nástupiště v Zaječí staví vlaky od Brna. Nástupiště je bez zastřešení a úzké. Bezbariérový vstup je na jeho konci u nádražní budovy.

Kdo z místních spíchá, přechází první kolej. Nedoporučuji.

2.nástupiště na nádraží v Zaječí

Bezpečná cesta na 2.nástupiště je přechodem u nádražní budovy, ale musíte přejít / přejet přes kolej. 

Vzadu vidíte 3. a 4.nástupiště

 

3.nástupiště

3.nástupiště na nádraží v zaječí

Pohled na 3.nástupiště v Zaječí. Na nástupiště vede podchod a také výtah.

Pozor (!) zejména na děti -nástupiště je na průjezdní koleji a vlaky tudy sviští přes 160 km/hodinu. Rozhodně nestujte poblíž hrany nástupiště.

3.nástupiště na nádraží v zaječí

Na 3.nástupišti v Zaječí se většinou čeká na vlaky od Břeclavi do Brna. Přístup je sem jen podchodem, popřípadě výtahem. Na nástupišti jsou polo-uzavřené čekárny. Označovač jízdenek IDS-JMK je u východu z podchodu. 

Podchod a výtah

Podchod a výtah na nádraží v Zaječí

Pohled ze 3.nástupiště na 1.nástupiště, kde je vstup do podchodu a za ním je i výtah. Podchod je čistý, osvětlený.

Výstup z podchodu na 3.nástupšti v Zaječí

Výstup z podchodu na 3.nástupšti v Zaječí. Na boku žlutý označovač jízdenek IDS-JMK. Výtah je za podchodem

Výstup z podchodu na 3.nástupšti v Zaječí

Výstup z podchodu na 3.nástupšti v Zaječí

Vstup do podchodu, nádraží Zaječí

Vstup do podchodu u nádražní budovy v Zaječí

Klady a Zápory

„Pěkné  nádraží, dobrá čekárna. Pohodlný a bezpečný podchod a výtah na 3. a 4.nástupiště. Bezbariérový přístup i na 1. a na 2.nástupiště. 2.ostrovní nástupiště je široké, rovné a bezpečné.“

„Při cestě vlakem od Brna vystupujete na úzkém panelovém nástupišti. A protože bezpečný přechod je až na jeho začátku (konci), mnoho lidí přechází kolej. Nevíte, jestli je to kolej od vlečky nebo tudy jezdí vlaky v plné rychlosti.“

Další hodnocená nádraží

Vaše email adresa je určena jen a pouze pro případnou odpověd na Vás dotaz / komentář. Vaše email adresa nebude nikde zveřejněna ani poskytnuta třetí straně, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána. Pokud bude Váš dotaz / komentář zajímavý, budu jej, po úpravě, publikovat, ale bez uvedení Vašeho jména a email adresy.