Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /DISK3/www/3876/vlakemjednoduse.cz/dev/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/helpers/robots-helper.php on line 27

Vyškov na Moravě

Nádraží ve Vyškově je zestárlým nádražím bez jakékoliv větší rekonstrukce. Budova v omšelém stavu, o nízkých nástupištích radši nemluvit. Na nádraží ve Vyškově staví většinou jen rychlíky od Brna směr Olomouc nebo Bohumín. Před nádražím zastávky autobusů, vedle i parkoviště. Nástupiště nízká, úzká, příchod až po zastavení vlaku  – i do nízkopodlažních souprav musíte nastupujete do schodů. Na nádraží jen to základní plus hospoda.
Vyškov na Moravě

Hodnocení

Hodnocení nádraží na 20 %
Pro pohodlné a bezpečné cestování vlakem s dětmi, s kočárkem, u starších lidi či na vozíku jsou důležité jak samotné vagóny, tak i stav a vybavení nádraží. Má nádraží pohodlné a bezpečné nástupiště a jak se na nástupiště vůbec dostanu? Tady je popis a hodnocení nádraží ve Vyškově.

Jak vypadá Vyškovské nádraží v září 2018?

Na nádraží ve Vyškově staví většinou jen rychlíky od Brna směr Olomouc (Jeseníky) a Přerov (Bohumín). Nádraží je postaveno na jednokolejné trati. Takže se tu rychlíky křižují, tj. jeden musí počkat až příjede druhý a teprve pak mohou postupně odjet. A protože tu není žádný podchod a na nástupiště jdete přecházením kolejí, stojí jeden vlak vpravo a druhý vlevo od nádražní budovy. A protože jsou rychlíky dlouhé, raději se doptejte, odkud který vlak odjíždí, ať nemusít pobíhat po nádraží.

Nádraží je malé, pár míst k sezení. Pokladny, stánek s novinami a dalšími drobnostmi. Automat na drobné občerstvení. WC. V budově nádraží hospoda.

Nástupiště jsou nízká, úzká, příchod až po zastavení vlaku. Přecházíte koleje. Výstup z vlaku je obtížný.

Podrobně
 • Nástupiště – úzké, složené z panelů. Příchod až po zastavení vlaku. Bez jakéhokoliv zastřešení. Jen u nádražní budovy je dřevený přístřešek.
 • Přístup na nástupiště – přechodem přes koleje, panely.
 • Podchod není.
 • Přístup na nádraží – několik schodů, obtížné otevírání dveří.
 • Orientace na nádraží – nutno dávat pozor, jestli váš vlak zastaví vpravo nebo vlevo od nádražní budovy. Vpravo většinou směr Brno, vlevo rychlíky od Brna.
 • Pokladny – ano
 • Záchod – ano
 • Čekárna – ano
 • Čistota – snaží se
 • Občerstvenní – automat na drobné potraviny, stánek s novinami a dalšími drobnostmi
 • Veřejná doprava – u nádražní budovy zastávka regionálních autobusů, 10 minut chůze na vyškovské autobusové nádraží
 • Parkování auta – vedle nádraží

Nádraží

Vyškov na Moravě
Vyškov na Moravě – před nádražní prostor po rekonstrukci, zastávky regionálních autobusů. Sympatické je, že již při příchodu vidíte skutečné časy příjezdu vlaků a podle toho přizpůsobit svoji chůzi
Vyškov na Moravě
Vyškov na Moravě – stanoviště autobusů a taxíků
Vyškov na Moravě - pokladny a čekárna
Vyškov na Moravě – pokladny a čekárna. Pár míst k sezení. Je tu snaha o čistotu.
Vyškov na Moravě
Vyškov na Moravě – pokladny a čekárna – automaty na drobnosti, za rohem novinový stánek. Vpravo za rohem přístup k vlakům.
Vyškov na Moravě - parkoviště
Vyškov na Moravě – parkoviště je hned vedle budovy. Ale plot je jen ve směru na nádraží, takže po vystoupení z auta se musíte vrátit a projít přes nádraží.

Nástupiště

Nástupiště ve Vyškově
Vyškov na Moravě – u budovy je přístřešek před deštěm a lavička. Nástupiště jsou složená z panelů.
Pohled na rychlík od Brna
Pohled na rychlík od Brna. Staví vlevo od nádražní budovy.
Nástupiště ve vyškově
Vyškov na Moravě – k příchodu k vlaku nutno překračovat koleje nebo projít takovými panelovými průchody. Tak jako tak, až po zastavení vlaku.
Pohled směr Přerov / Olomouc
A pohled na druhou stranu, na směr od Přerova / Bohumína.

Klady a Zápory

„Je dobře, že hlášení upozorňuje, kde od budovy stojí který vlak.  A na bezpečí dohlíží výpravčí, který dává pozor a znamení k odjezdu vlaků. Celkem čisto.“

„Strašné. Kdyby taková nástupiště mělo nějaké vesnické nádraží, kde zastavují osobáky, snad ještě … Ale Vyškov a rychlíky? To snad ne. Nástupiště nízká, úzká, přecházení kolejí. Za mne nebezpečné. Nedokážu si představit, že bych na takovém nádraží vystupovala jako stará o hůlce.“

Další hodnocená nádraží

Vaše email adresa je určena jen a pouze pro případnou odpověd na Vás dotaz / komentář. Vaše email adresa nebude nikde zveřejněna ani poskytnuta třetí straně, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána. Pokud bude Váš dotaz / komentář zajímavý, budu jej, po úpravě, publikovat, ale bez uvedení Vašeho jména a email adresy.