Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /DISK3/www/3876/vlakemjednoduse.cz/dev/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/helpers/robots-helper.php on line 27

Ústí nad Orlici

Nádraží v Ústí nad Orlici se nachází na hlavní spojnici ze Slezka a Moravy do Prahy, kousek za Českou Třebovou. Staví tady osobáky, regionální rychlíky a občas i nějaký ten expres na Prahu. Nádraží je zcela nové, včetně podchodu a nástupišť. Původní historická budova je zachována o kousek dál. Ústí nad Orlici je spíše menším nádražím a přestupním místem směr Letohrad. Může sloužit i jako východiště turistických cest a cyklo výletů kolem řeky.

Nádraží Ústí nad Orlici

Hodnocení

Hodnocení nádraží na 80 %

Pro pohodlné a bezpečné cestování vlakem s dětmi, s kočárkem, u starších lidi či na vozíku jsou důležité jak samotné vagóny, tak i stav a vybavení nádraží. Má nádraží pohodlné a bezpečné nástupiště a jak se na nástupiště vůbec dostanu? Tady je popis a hodnocení Ústí nad Orlici.

Jak vypadá nádraží v Ústí nad Orlici v únoru 2018?

Nádraží v Ústí nad Orlici má jen lokální význam, byť je zde možné přestupovat směr Letohrad a dál do Orlických hor. Většina dálkových spojů tudy jen projíždí,

Nádraží prošlo před několika lety kompletní rekonstrukcí. Byla postavena zcela nová odbavovací hala, podchod a také nástupiště. V menší hale, jen pro pár lidí, je čisto, lavičky, v zimě teplo, trvale osvětleno. Klíček od WC vydá pokladní.

Hned u nádraží je nové autobusové nádraží a parkoviště. Do města je to ale dál.

Nástupiště jsou dlouhá, široká a vysoká tak, že do nízkopodlažních vlaků nastupujete skutečně bez-schodu. Na nástupiště vede přehledný podchod. Výstup nahoru z podchodu je schody nebo výtahy. Nástupiště jsou plně zastřešena.

Nádraží je plně bezbariérové.

Na nádraží se nachází jen automat na drobné občerstvení, na kafe a tak.

Podrobně
 • Nástupiště – až na to krajní (směr Letohrad) jsou nástupiště širká, vysoká, osvětlená, přehledná. Zastřešené. Do nízkopodlažních vlaků se nastupuje bez-schodů.
 • Přístup na nástupiště – schody, nakloněnou rampou nebo výtah.
 • Přístup na nádraží – bezbarierový, stejně tak do podchodu či k pokladnám.
 • Orientace na nádraží – bezproblémová, ale na krajní nástupiště je to kousek dál. nenechte se zmást klasickou cihlovou historickou budovou nádraží. Ta již svému účelu neslouží.
 • Pokladny – ano
 • Záchod – ano
 • Čekárna – ano
 • Čistota – ano
 • Občerstvenní – automat na drobnosti
 • Veřejná doprava – hned u nádraží stanoviště autobusů
 • Parkování kola a auta – u nádraží

Nádraží

Nádraží v Ústí nad Orlici

Nádraží v Ústí nad Orlici je zcela nové. Protože je malé, poskytuje jen základní služby. Všude je ale čisto.

Nádraží v Ústí nad Orlici

Nádraží v Ústí nad Orlici – čistota, místa k sednutí, klíč od WC u pokladní. Bezbarierové záchody.

Příchod na nástupiště

Nádraží v Ústí nad Orlici

Vstup do podchodu – i schodiště je kryté, nebo můžete využít výtah

Na nádraží v Ústí nad Orlici

Na některá nástupiště v Ústí vede i taková nakloněná rovina.

Nástupiště na nádraží v Ústí nad Orlici

Z podchodu vedou nahoru na nástupiště výtahy

Podchod na nádraží v Ústí nad Orlici

Podchod na nádraží v Ústí nad Orlici je vskusně vyzdoben. Příchod k vlakům směr Letohrad je až tam na konci.

Klady a Zápory

„Široká, vysoká a přehledná nástupiště. Přehledné a plně bez-schodovité nádraží včetně WC. Všude  informační panely. Prostě dobré moderní nádraží. A k tomu krásně čisté,“

„Při mé návštěvě, když jsem čekala na vlak, mi chybalo hlášení (upozornění) na projíždějící vlak kolem hrany nástupiště. A pak nástupiště směr Letohrad mi přišlo špatně značené, a je bez zastřešení.“

Další hodnocená nádraží

Olomouc

Šakvice

Máte dotaz, zkušenost. Napište mi

4 + 6 =

Vaše email adresa je určena jen a pouze pro případnou odpověd na Vás dotaz / komentář. Vaše email adresa nebude nikde zveřejněna ani poskytnuta třetí straně, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána. Pokud bude Váš dotaz / komentář zajímavý, budu jej, po úpravě, publikovat, ale bez uvedení Vašeho jména a email adresy.