Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /DISK3/www/3876/vlakemjednoduse.cz/dev/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/helpers/robots-helper.php on line 27

Nádraží Paskov

Nádraží Paskov leží na jednokolejné železniční trati spojující Ostravu a Frýdek-Místek. Je tu čilý dopravní ruch, osobní vlaky ve špičce po půl hodině, nákladní vlaky. Nádraží Paskov připomíná spíše skanzen architektury 70.let 20.století. Včetně ohromné kovové lávky pro pěší nad kolejemi. Lávka ale již dosloužila. Je uzavřena a cestující využívají nový přechod přes koleje. Ten je sice méně bezpečný, ale myslím, že přes tu lávku nikdo nikdy nešel. Nástupiště vysoké, široké a přehledné.
Nádraží Paskov

Hodnocení

Hodnocení nádraží na 70 %
Pro pohodlné a bezpečné cestování s dětmi a s kočárem vlakem jsou důležité jak samotné vagóny, tak stav a vybavení nádraží.

Nádraží Paskov jistě v minulosti zažilo davy cestujících, kteří tudy mířili do práce. Dnes působí ospalým dojmem. Nádraží dominuje ohromná kovová lávka pro pěší. ta je však dnes již uzavřena a bude nejspíše brzo odstraněna. Pro přechod kolejí slouží nový přechod.

Jak vypadá nádraží v Paskově v červenci 2018?

Přes nádraží v Paskově jezdí po půl hodině osobní (regionální) vlaky z Ostravy do Frýdku-Místku a dál do Frýdlantu. Na nádraží je malá čekárna, pokladna. Nástupiště je vysoké, široké a přehledné. Kovová konstrukce lávky tvoří současně kryt nástupiště před deštěm. Na nástupišti Jsou i nějaké lavičky. Mínusem jsou na nástupišti prohlubně, které kdysi sloužili pro přechod kolejí. Dnes jsou nebezpečné pro cestující, kteří by vystupovali zrovna nad takto sníženým nástupištěm. Celkově však nádraží a nástupiště působí zašlým a špinavým dojmem. Na nádraží je jen pokladna a malá čekárna. ta je Čistá.

Podrobně
 • Nástupiště – vysoké, široké, přehledné. Kryté. Místně však snížené a zešikmené.
 • Přístup na nástupiště – částečně bezbarierový, nakloněná rovina, přejezd přes kolej
 • přístup na nádraží – ve velké budově je jen malá čekárna s pokladnou. přístup po úzkých schodech. Což s kočárkem půjde asi těžko. Čekárna v retro stylu 70.let.
 • Orientace na nádraží – bezproblémová.
 • Pokladny – ano
 • Záchod –
 • Čekárna – ano
 • Čistota – ano
 • Občerstvenní – ne. Poblíž nádraží výletní hostinec.
 • Veřejná doprava – zastávka autobusu u nádraží.
 • Parkování auta – před nádražím
 • Parkování kola – ano, stojany před čekárnou. Cyklostezka podél nádraží.

Nádraží

Nádraží Paskov
Nádraží Paskov – pohled z nástupiště, v jeho čele přechod přes koleje
Nádraží Paskov
Nádraží Paskov – pokladna, lavička na sednutí.
Příjezd na nádraží v Paskově
Kolem nádraží v paskově vede cyklostezka, v místě zastávka autobusu.
Nádraží Paskov
Nádraží Paskov – čekárna a pokladna přístupná po schodech.
V čekárně na nádraží v Paskově
V čekárně nádraží v Paskově

Nástupiště

Nástupiště na nádraží v Paskově
Paskov – nástupiště je široké, přehledné, kryté, s lavičkama. Nad nástupištěm je lávka pro pěší, ta je ale již uzavena
Nástupiště Paskov
Paskov – nástupiště
Nástupiště Paskov
V čele nástupiště v Paskově je nově zbudovaný přechod přes koleje. Ale je jen jeden, takže mnozí lidé si zkracují cestu přes koleje mimo přechod.
Nástupiště Paskov
Paskov – nástupiště – pohled na lávku dříve, než bude odstraněna
Nástupiště v Paskově
Prohlubeň na nástupišti v Paskově. vskutku nepříjemná věc.
Přechod přes koleje Paskov
Přechod přes koleje v Paskově. Skoro bezbariérové.

Klady a Zápory

„Široké, vysoké a přehledné nástupiště. Kryté. Nový bez-schodovitý přejezd přes koleje. Hlášení – varování – o průjezdu nákladního vlaku. Malá čistá čekárna s pokladnou v retro stylu“

„Hrůza, deprese. Ohromná rezavějící konstrukce nad nástupištěm, K tomu místně snížené nástupiště. Navíc se s kočárkem nebo s větším kufrem nedostanu po schodech do čekárny.“

Další hodnocená nádraží

Olomouc

Šakvice

Upozornění:
Vámi vložený komentář je ručně schvalován. Nezobrazí se proto ihned. Můžete uvést jméno, přezdívku nebo jen iniciály. Vaše email adresa je nepovinná, a je určena jen a pouze pro případnou odpověd. Email adresa nebude nikde zveřejněna ani nikomu poskytnuta, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána.