Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /DISK3/www/3876/vlakemjednoduse.cz/dev/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/helpers/robots-helper.php on line 27

Lipová lázně

Nádraží Lipová lázně je malé nádraží, kde se kříží vlaky co jedou z Jeseníku dolů na jih, se spěšnými vlaky od Brna. Současně tu začíná trať do Javorníku ve Slezsku. Nástupiště jsou ale nízká a úzká. Příchod přechodem přes koleje a to až po zstavení vlaku. 

Lipová lázně

Hodnocení

Hodnocení nádraží na 30 %

Jak vypadá nádraží v lázních Lipová v lednu 2019?

Na malém nádraží v Lipové se kříží vlaky co jedou z Jeseníku dolů na jih, se spěšnými vlaky od Brna. Současně tu začíná trať do Javorníku ve Slezsku. Na nádraží v Lipové jsou čtyři nástupní koleje, ale nástupiště jsou nízká a úzká. Příchod k vlaku jen přechodem přes koleje a to až po jeho zastavení. Naše zkušenost ze zasněžených nástupišť a kolejí není moc příjemná. Nevíte, kam šlapete. 

Na nádraží v Lipová lázně je pokladna, čekárna s automatem na drobné občerstvenní. Záchod. Čisto.

U nádraží je Muzeum Johanna Schrotha 

Podrobně
 • nástupiště – nízká, úzká, bez zastřešení.
 • Přístup na nástupiště – přechodem přes koleje, není bezbarierový
 • Přístup na nádraží – není bezbarierový
 • Orientace na nádraží – malé nádraží, bez probému
 • Pokladny – ano
 • Záchod – ano
 • Čekárna – ano
 • Čistota – ano
 • Občerstvenní – automat
 • Veřejná doprava – zastávka regionálních autobusů dole v obci
 • Parkování kol – u nádraží
 • Parkování auta – před nádražím

Nádraží

Lipová lázně - nádraží, vstup

Lipová lázně – vstup na nádraží. Stání pro pár aut před nádražní budovou. Vchod do čekárny a k pokladnám přes dva schůdky. Nic pro vozičkáře. U nádraží východiště značených turistických cest a Naučné stezky.

Lázně Lipová - staniční budova

Lázně Lipová – staniční budova je klasická stavba, po modernizaci. 

Lipová lázně - nádraží

Lipová lázně – přístřešek u první koleje. I podle cedule by zde měla být pitná voda, ale byl jsem tu v lednu, tak nemám vyzkoušeno. Umyvadlo tu ale bylo. Záchody na konci pod přístřeškem.  Za mými zády vstup do čekárny a k pokladnám.

Čekárna a pokladny na nádraží Lipová lázně

Čekárna a pokladny na nádraží Lipová lázně. Čekárna průchozí, jednoduché dveře. Pokladna, pár míst k sednutí, automat na kávu. Čisto a v zimě vytápěno  

Nástupiště

Lipová lázně - nástupiště

Na nádraží v Lipová lázně jsou čtyři koleje u tří nástupišť, kde zastavují vlaky. První kolej je hned u nádražní budovy. Na obrázku, na druhé koleji, vidíte malý motorák do Javorníku ve Slezku. Ten tady začíná a čeká na přípoje.

Ten dlouhý vlak u třetí koleje je spěšný vlak od Brna (-Ramazové) do Jeseníku.

 

Lipová lázně - nástupiště

Spěšný vlak u třetí koleje (počítáno od nádražní budovy) směr Jeseníky.

Lipová lázně - nástupiště

Motorák u druhé koleje čeká na svůj odjezd směr Javorník ve Slezsku. Pro přístup musíte překračovat koleje – zde částečně odrhnutý přechod ve směru čekárny. 

Lipová lázně

Nástupiště jsou ve stanici Lipová lázně dlouhé, přehledné, ale úzké. Přístup k vlaku až po jeho zastavení. 

Zasněžené koleje a nástupiště ve stanici Lipová lázně

Velké nebezpečí (!) Zasněžené koleje a nástupiště ve stanici Lipová lázně. Nevidíte kam stoupáte, nevidíte, kde končí nástupiště  kde jsou koleje. Nebezepčí uklouznutí a pádu do kolejiště. Při vystupování a přecházení do čekárny jsem přešlapovala koleje – v hlubokém sněhu to není nic příjemného. 

Klady a Zápory

„Krásné a udržované nádraží po opravě. Přehledné.“

„Nikdy mne nenapadlo, jak zasněžené nádraží může být zrádné. Nevidíte kam scházíte při vystupování z vlaku. Nevidíte konce nástupišť a pak to přecházení kolejí v hlubokém sněhu. Obecně nízká a úzká nástupiště, kam je příchod až po zastavení vlaku.“

Další hodnocená nádraží

Vaše email adresa je určena jen a pouze pro případnou odpověd na Vás dotaz / komentář. Vaše email adresa nebude nikde zveřejněna ani poskytnuta třetí straně, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána. Pokud bude Váš dotaz / komentář zajímavý, budu jej, po úpravě, publikovat, ale bez uvedení Vašeho jména a email adresy.