Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /DISK3/www/3876/vlakemjednoduse.cz/dev/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/helpers/robots-helper.php on line 27

Jevišovka

Je malé nádraží na jednokolejné trati z Břeclavi do Znojma. Kousek do vesnice, ještě blíže k cyklo odpočivadlu U čápa. Na břehu řeky Dyje, u československého opevnění, zajímavého  mostu a pohodlné cyklotrasy po jižní Moravě. Výchozí místo pro cyklo výlety nebo na in-linech.

Jevišovice

Hodnocení

Hodnocení nádraží na 50 %

Pro pohodlné a bezpečné cestování vlakem s dětmi, s kočárkem, u starších lidi či na vozíku jsou důležité jak samotné vagóny, tak i stav a vybavení nádraží. Má nádraží pohodlné a bezpečné nástupiště a jak se na nástupiště vůbec dostanu? Tady je popis a hodnocení nádraží u obce Jevišovice v dubnu 2019 z pohledu cestujících.

Na zastávce Jevišovka staví vlaky po hodině, o víkendu i po dvou. Nádraží je využíváno místními, plně ale oživá na jaře s cyklisty a bruslaři.

Podrobně
 • Nástupiště – široké, vysoké, přehledné, bez zastřešení.
 • Příchod na nástupiště – šikmý chodník
 • Bezbarierovost – ANO
 • Orientace na nádraží – bez problému
 • Pokladny – NE
 • Záchod – NE
 • Čekárna – betonový přístřešek, z čelní strany otevřený
 • Čistota – v pohodě
 • Občerstvenní – NE, kousek do vesnice
 • Veřejná doprava – BUS v obci
 • Parkování kol – přímo na nádraží žádné stojany, kousek odpočivadlo se stojany
 • Parkování aut – u přejezdu, na louce

Nádraží Jevišovka

Nádraží Jevišovka

Nádraží Jevišovka: jedno nástupiště u jediné koleje. Betonový přístřešek, lavička a označovač jízdenek jednotného dopravního systému Jižní Moravy IDS-JMK.

Nádraží Jevišovka

Nádraží Jevišovka je tvořeno jen tímto betonovým přístřeškem. Sice počmárané, ale jinak čisté.

Nádraží a nástupiště

Jevišovka nástupiště

Jevišovka nástupiště je tvořeno rovnými betonovými panely. Nástupiště je přehledné, široké a vysoké. Panely rovné.

Nástupiště na nádraží v Jevišovce

Nástupiště na nádraží v Jevišovce: pohled na druhou stranu k železničnímu mostu nad řekou Dyji. Nástupiště je dlouhé, vlaky jsou ale většnou jen krátké tří vozové jednotky.

Přístup na nástupiště v Jevišovicích

Přístup na nástupiště v Jevišovicích je jen z jedné strany. Od železničního přejezdu, vlevo cyklotrasa 5.Ahoj sousede, vpravo další cyklotrasa a cesta do blízké vesnice Jevišovka

Jevišovka

Při pohledu z nástupiště vidíme i silniční most přes řeku Dyji, dnes využívaný cykloturisty na trase Mikulov – Šanov. Všimněte si také bunkru, československého opevnění, v křoví u řeky.

Zajimavosti v okolí

Jevišovka U Čápů

Pár desítek metrů od železniční zastávky Jevišovka, na cyklotrase, je odpočivadlo U Čápů. Na vysokém stožárů hnízdí čápi, a sousedy jim dělají dřevěné sochy.
Samotné odpočivadlo je ve stínu stromů, lavičky, stojan na kola. Cyklotrasa vhodná i na brusle.

Jevišovka rozhledna

Na druhou stranu, směrem k obci Jevišovka je plácek na hry a malá dřevěná rozhledna. U dětí buďte opatrní, v sousedství řeka a splav.

Klady a Zápory

„Rovné dlouhé a široké nástupiště. Přehledné. Blízkost obce a několika cyklotras, včetně zajímavostí v okolí (rozhledna, soutok řek Jevišovky a Dyje, bunkr, odpočívadlo U čápů, žel. most) . Rozhodně doporučuji za návštěvu.“

„Žádná informační tabule, žádný displej o aktuálním stavu příjezdu vlaku. Přístup na nástupiště jen z jedné strany.“

Další hodnocená nádraží

Vaše email adresa je určena jen a pouze pro případnou odpověd na Vás dotaz / komentář. Vaše email adresa nebude nikde zveřejněna ani poskytnuta třetí straně, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána. Pokud bude Váš dotaz / komentář zajímavý, budu jej, po úpravě, publikovat, ale bez uvedení Vašeho jména a email adresy.