Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /DISK3/www/3876/vlakemjednoduse.cz/dev/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/helpers/robots-helper.php on line 27

Nádraží Český Brod

Historická budova, kompletně opraveného, nádraží Český Brod leží na trati z Kolína do Prahy. Přímé osobní vlaky na Masarykovo či hlavní nádraží.  Rovná, dlouhá, široká a přehledná nástupiště. Bezbarierový – bezschodivitý přístup na nástupiště pomocí výtahů. Podchod s malovanými výjevy z českých dějin.
Český Brod

Hodnocení

Hodnocení nádraží na 70 %
Pro pohodlné a bezpečné cestování s kočárem a s dětmi vlakem jsou důležité jak samotné vagóny, tak stav a vybavení nádraží. Jak vypadá nádraží v Českém Brodě v květnu 2018?

Nádraží v Českém Brodě je nádhernou ukázkou tzv. geometrické moderny, architektonického slohu 20.let minulého století – arch. František Koula. V roce 2010 prošlo kompletní modernizací a to jak nástupiště, tak samotná budova. Zachované bylo i původní kryté nástupiště hned u budovy, což se tak často nevidí.
Regionální autobusy u nádraží, velký počet stojanů na kola.

Nádraží Český Brod má dvě ostrovní nástupiště přístupná podchodem a s výtahy. Přístup do podchodu je ale bokem vpravo – možná by to chtělo lepší značení. Navíc jen po schodech. Pokud chcete bez-schodovitý přístup, musíte použít vedlejší ulici – jak radí informační tabule – a do podchodu vjet z druhé strany (!). To jsem ale nezkoušel. Proto i snížené hodnocení nádraží jen na 70 %. Na ostrovní nástupiště již vyjedete výtahy.  Nástupiště jsou vysoká, široká a přehledná.

Přestože do odbavovací haly nádraží je bez-schodiitý přístup, dveře z venku ani na nástupiště nejsou samo-otevírací a jsou mírně užší.  Navíc všude mříže, na oknech, na dveřích, trochu skličující.

Na nádraží jsou základní služby, čekárna, pokladny a také jedno lokální „bistro“ s rychlým občerstvením.

Podrobně
 • Nástupiště – širké, vysoké, osvětlené, přehledné. Lavičky. Po celé délce zastřešené.
 • Přístup na nástupiště – bezbarierový, výtahem ale od budovy nutná zajížďka.
 • Orientace na nádraží – bezproblémová, hodiny, informační cedule.
 • Pokladny – ano
 • Záchod – ano
 • Čekárna – ano
 • Čistota – ano
 • Občerstvení – pekárna, lokální bufet, automaty na kávu, čokoládu, pití, sladkosti a jiné drobnosti. Trafika s novinama a časopisy
 • Veřejná doprava – regionální linyk u nádraží
 • Parkování – auta i kola vedle nádraží
 • Další zajímavosti – výmalby v podchodu a architektura budovy nádraží z 20.let minulého století

Nádraží

Nádraží Český Brod
Nádraží Český Brod – rovná, dlouhá, široká a přehledná nástupiště.
Nádraží Praha-Holešovice
Styl geometrické moderny vidíme i uvnitř nádraží. Krásně opravené, čisté nádraží, je vidět, že se o něj starají. Škoda „sběrny“ obnošeného šatstva vedle prodejních automatů, moc se sem nehodí.
Nádraží Český Brod
Zrekonstruované „první“ nástupiště. A tam úplně vzadu, to jsou schody do podchodu. Pro bezbarierový přístup si musíte udělat zacházku. WC jsou na obrázku vpravo, za těmi mřížemi.
Nádraží Český Brod
Takto vypadá příchod do podchodu.
Nádraží Český Brod
Nádraží Český Brod – bez schodivitý přístup z ulice, zastávka autobusů hned u nádraží.
Nádraží Český Brod
Nádraží Český Brod – zamřížované pokladny jako kdyby to byly bankovní přepážky v tzv. špageti-westernech. Kladem jsou původní opravené zábradlí mezi pokladnami a „stolek“ pro odložení kabele. To se hned tak nevidí.
Nádraží Český Brod
Občerstvení, sice to není ve stylu moderny 20.let, ale je zde příjemně a pohodlně.

Nástupiště

Nádraží Český Brod, nástupiště
Nádraží Český Brod – ostrovní nástupiště jsou široká, rovná a vysoká tak, že do nízkopodlažních vlaků můžete nastupovat skutečně bez převýšení.
Nádraží Český Brod, nástupiště
Český Brod, nástupiště, pohled z výpravní budovy.
Nádraží Český Brod, nástupiště
Nádraží Český Brod, nástupiště. Lavičky, zastřešení a přístup po schodech nebo výtahem.

Výtahy na nástupiště

Nádraží Český Brod, podchod
Nádraží Český Brod, vstup do podchodu z opačné strany, než je nádražní budova. Je vždy dobře, když jeden vstup/výstup míří přímo ven, bez schodů.
Nádraží Český Brod, podchod, výtahy
Nádraží Český Brod, podchod a výtahy na ostrovní nástupiště.
Nádraží Český Brod, podchod
Nádraží Český Brod, podchod.
Nádraží Český Brod, podchod
Nádraží Český Brod – podchod, historické výjevy z českých dějin spojených s Českým Brodem

Klady a Zápory

„Široké, vysoké a přehledné nástupiště. Celkem dobrá orientace na nádraží,  Vybavení nádraží základními službami – obchody na jídlo a pití. Sympatické rychlé občerstvení s možnosti posezení.  Přístup kompletně bezbarierový, byť se zajížďkou.“

„Proč proboha mám objždět nádraží, když chci vjet do podchodu beze schodů? A když už se rozhodnu pro schody, proč je ten podchod tak bokem?“

Další hodnocená nádraží

Olomouc

Šakvice

Upozornění:
Vámi vložený komentář je ručně schvalován. Nezobrazí se proto ihned. Můžete uvést jméno, přezdívku nebo jen iniciály. Vaše email adresa je nepovinná, a je určena jen a pouze pro případnou odpověd. Email adresa nebude nikde zveřejněna ani nikomu poskytnuta, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána.